Vyberte si z naší nabídky kurzů

Pro zaměstnace, studenty a IT správce na Masarykově univerzitě.

Individuální online kurzy

Nabídka online kurzů, které můžete absolvovat i z pohodlí vašeho gauče.

Co jsou to techniky sociálního inženýrství a jak se bránit v případě, že se s nimi setkáte? To se dozvíte v devíti poutavých příbězích různých lidí, kteří tomuto typu kybernetického útoku čelili.

Sociální inženýrství

Příběhy častých technik sociálního inženýrství. 

Vybrali jsme pro vás praktické informace a připravili pochopitelné návody, díky kterým se o sebe v kyberprostředí zodpovědně postaráte. Investujte do sebe a získejte dovednosti, které univerzita, zaměstnavatelé i vy sami doopravdy oceníte a zužitkujete. 

Kyberkompas

Ukazatel zlaté střední cesty kyberbezpečnosti

Smyslem kurzu je zprostředkovat zaměstnancům Masarykovy univerzity základní informace o Obecném nařízení o ochraně osobních údajů, které nabylo účinnost v květnu 2018. 

Kurz GDPR

Seznámení se základními pojmy a procesy nařízení GDPR

Ve spolupráci s týmem IS MU připravujeme pro zaměstnance MU školení základů kybernetické bezpečnosti. Zveřejnění plánujeme v Q1/2024.

Základy kyberbezpečnosti

V přípravě...

Skupinová školení pro studenty a zaměstnance

Nabídka on-site/on-line školení, na kterých si s našimi lektory praktickou formou zlepšíte své návyky v oblasti kyberbezpečnosti.
V případě zájmu o školení nás neváhejte kontaktovat na vzdelavani@csirt.muni.cz.

Základy kybernetické bezpečnosti

Cílem školení je představit účastníkům základní vhled do problematiky kybernetické bezpečnosti tak, aby se dokázali bezpečně pohybovat v online prostoru.

Cílová skupina: studenti/zaměstnanci MU

Formát: osobní či online, skupina do 15 osob

Délka: 90 minut (osobně nebo online)

Probíraná témata: hesla, správce hesel, phishing, bezpečná zařízení, zálohování, ransomware, šifrovaná komunikace, hlášení bezpečnostních incidentů

Kybernetická bezpečnost pro zaměstnance MU

Cílem školení je seznámit zaměstnance s vnitřními předpisy a směrnicemi ohledně kybernetické bezpečnosti a vybudovat u nich základní povědomí o hrozbách a souvisejících zásadách, na které mohou zaměstnanci MU narazit při běžném pohybu v kybernetickém prostoru.

Cílová skupina: zaměstnanci MU

Formát: osobní či online, skupina do 15 osob

Délka: 120 minut

Probíraná témata: zabezpečení zařízení (fyzické vs. virtuální)​, data a vše kolem nich​, nástrahy elektronické komunikace​, práce s hesly​, kybernetické hrozby, hlášení incidentů​

Sociální inženýrství a nejčastěji se vyskytující typy útoků

Na školení seznamujeme účastníky s problematikou sociálního inženýrství. Na reálných příkladech pak ukazujeme, jak se snaží útočníci dostat k citlivým informacím a na co si dát pozor.

Cílová skupina: studenti/zaměstnanci MU

Délka: 90 minut

Formát: osobně či online, skupina do 15 osob

Probírané témata: sociální inženýrství, phishing, vishing, smishing, scareware.

Naši lektoři

Pavel Brejcha

Absolvoval Bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě a pracoval jako stážista v Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Zúčastnil se programu Erasmus, kde studoval na Univerzitě obrany ve Varšavě a pracoval pro neziskovku v Estonsku. V CSIRT-MU má na starosti tvorbu e-learningových kurzů, vytváří popularizační články a lektoruje. Mimo to také lektoruje ve Fakescape témata mediální gramotnosti a kyberbezpečnosti. Ve volném čase se věnuje moderním technologiím a hraní strategických her.

 

Bez popisku

Bez popisku

Dávid Magušin

V týmu se věnuje především analýze potřeb uživatelů a následné přípravě vzdělávacích materiálů na míru. Cílem je zvýšit bezpečnost uživatelů v kyberprostoru tím způsobem, který oni sami nejvíce preferují. Bakalářské studium absolvoval na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Má za sebou studium svobodných umění v Kolégiu Antona Neuwirtha a magisterské studium Bezpečnostních a strategických studií na Fakultě sociálních studií MU.
Jeho profesním zájmem je hlavně kyberbezpečnost a dělání osvěty v oblasti bezpečnosti – i proto založil, a ve volném čase spravuje stránku „Bezpečák“ na Facebooku. Kromě toho je jeho dlouholetou vášní fotbal, hra na kytaru a kalistenika.


Kurzy pro IT správce na MUNI

Experti z CSIRT-MU v rámci projektu Bootcamp vytvořili v letech 2020-2021 několik online kurzů pro správce IT. Vedle přehledového kurzu kyberbezpečnosti pro IT administrátory vznikly také čtyři specializované, které se zaměřují na incident handling, penetrační testování a forenzní analýzu strojů a sítí. Kurzy pokrývají jak procesní, tak technologické aspekty uvedených témat.

V případě zájmu o absolvování kurzů se neváhejte ozvat na vzdelavani@csirt.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info